postheadericon Letni strój biurowy

princeski biurowe z krótkim rękawemPraca w biurowcu ma to do siebie, iż niestety obowiązują tam pewne zasady jeśli chodzi o ubiór, których niestety łamać nie możemy. Latem jednak, kiedy żar leje się z nieba, biurowe garnitury i garsonki, mogą nam dać się we znaki.

Dress code to poważna sprawa i dlatego warto zastanowić się, jak sobie z tym radzić w letnie dni. Należy wiedzieć, iż elegancko do pracy podczas upałów, nie musi wcale być równoznaczne ze strojem niewygodnym i niefunkcjonalnym. Oczywiście nie każda firma wymaga od nas stroju biurowego, ale nawet jeśli, to i tak, nie w każdej kreacji możemy przyjść do pracy.

BIUROWY DRESS CODE

Kostium do pracy latem Pracując w biurze, mamy kontakt z klientami firmy, toteż nasz strój, jak i nasze obycie i ogłada, stają się naszymi wizytówkami, my sami zaś, jesteśmy wizytówką firmy. W zależności od stopnia kontaktowania się w petentami, powinniśmy dobierać nasze kreacje. Przede wszystkim nie powinny być zbyt wyzywające, jak i krępujące nas samych. Strój do biura musi być czysty, ale i wyprasowany. Istotne są tutaj również nasze buty. Najczęściej panie wybierają obuwie na obcasiku.

NIE TYLKO GARNITUR

Elegancja biurowa nie musi przejawiać się w cenach naszych kreacji. Wystarczy, iż nasz garnitur czy garsonka wykonane będą w przepuszczalnych materiałów. Dobrze też wyglądać będzie dopasowany kostium oraz sukienka na grubszych szelkach, do której dopasujemy bolerko lub marynarkę, żakiecik. Odpowiedni materiał uchroni nas przed nadmiernym poceniem się. Jeśli mamy taką możliwość, wybierzmy także kreacje szyte z materiałów jak najmniej się gniotących. Rękawy bluzeczki lub sukienki, nie muszą kończyć się przy nadgarstku, ale jest jednak lepiej w ogóle je posiadać.

SUKIENKI I SPÓDNICE

sukienka do pracy 1Spódnica winna być raczej w tych krótszych. Natomiast do niej, często wymaga się, by pracownice zakładały rajstopy. Nie zakładajmy skarpetek do spódnic. Sporą uwagę trzeba zwrócić także w przypadku dekoltu. Nie powinniśmy decydować się na zbyt duży, ale nie trzeba także ubierać sukienek pod szyję czy ze stójką. We wszystkim należy mieć umiar. Raczej nie powinnyśmy zakładać do biurowych letnich kreacji, zbyt dużej ilości dodatków. Zdecydowanie wystarczą kolczyki, obrączka i 1-2 pierścionki oraz wisiorek. Postarajmy się nie łączyć kruszców – jeśli złoto (zwłaszcza żółte), to nie zakładajmy elementów srebrnych.

Kreacja do biura latem, ale i nie tylko, nie powinna być zbyt kolorowa, ani też kwiecista. Należy wybrać stroje o stonowanej kolorystyce, najlepiej jednobarwne, szykowne i zarazem wygodne. Można wybrać także spodnie – dla zrównoważenia swoich strojów.

Udostępnij na:
(Visited 254 times, 1 visits today)
0
0Podążaj za modą!

Sukienkowe hity