postheadericon Sukienki studniówkowe

Suknia na studniówkęCzasy naszych mam i babć, kiedy na studniówkach królowały białe bluzki i granatowe spódnice dawno już odeszły w zapomnienie. Teraz każda przyszła maturzystka chce na swojej studniówce, czyli najczęściej pierwszym poważnym balu w jej życiu, wyglądać wyjątkowo. Dlatego sztywne biało granatowe zestawy sprzed lat odeszły do lamusa. A my szukamy czegoś oryginalnego i niebanalnego. Sukienki studniówkowe są różne i warto wybrać nie tylko taka, która podoba nam się najbardziej, ale także taką, w której dobrze się czujemy i dobrze wyglądamy. W końcu nie ma nic bardziej stresującego niż sukienka krępująca ruchy czy taka, w której czujemy się niekomfortowo.

Tradycyjnie studniówki odbywają się w styczniu. Sklepy z sukienkami studniówkowymi przeżywają prawdziwe oblężenie już od grudnia. W końcu każda maturzystka chce znaleźć dla siebie tę wymarzoną sukienkę.

Przyjęło się, że sukienki studniówkowe przypominają często wytworne suknie balowe. Najważniejsze, żeby sukienka studniówkowa była wygodna, bo przecież nie zamierzamy przesiedzieć całego balu przy stoliku, ale będziemy także tańczyć – dlatego warto brać to pod uwagę przy wyborze sukienki na studniówkę. Obecna moda to suknie studniówkowe pełne blasku, którego najczęściej nadaje sukience błyszczący materiał, święcące nitki wplecione w materiał lub naszyte na sukienkę cekiny. Obowiązującym kolorem jest oczywiście ponadczasowa czerń, ale warto czasami wyróżnić się spośród koleżanek i zaszaleć z innym kolorem… może w sukience w kolorze purpury, kobaltu albo bieli będziemy wyglądały dużo korzystniej…? Warto spróbować przymierzyć sukienkę w innym kolorze.

W tym sezonie sukienki studniówkowe, bardziej przypominają sukienkę na szykowny koktajl niż suknię balową. Studniówka 2012Czyli są krótsze i z mniejszą ilością ozdób. Najbardziej ozdobny jest sam materiał, a krój i fason są raczej skromne. Pamiętać należy o dodatkach do sukienki – szpilki (koniecznie pamiętać należy o kilku próbach chodzenia w nich), kolczyki, bransoletki, torebka. O wszystkim tym warto pomyśleć z wyprzedzeniem, tak, żeby pasowało do sukienki, którą sobie wybrałyśmy. Oczywiście, o pomoc w wyborze idealnej kreacji na studniówkę warto poprosić mamę lub przyjaciółkę, które spojrzą na wybraną przez nas sukienkę studniówkową, z potrzebnym dystansem…

Wybierając sukienkę studniówkową warto także spojrzeć na zalety swojej figury, tak żeby sukienka w naturalny sposób ukrywała wady i eksponowała zalety. To będzie naszą gwarancją udanego wieczoru.

Udostępnij na:
(Visited 275 times, 1 visits today)
0
0Podążaj za modą!

Sukienkowe hity